mar 132020

Czy lakier hybrydowy może zniszczyć paznokcie? Czy uczula?

Czy lakier hybrydowy może zniszczyć paznokcie? Czy uczula?

Choć manicure hybrydowy jest jedną z chętniej stosowanych stylizacji, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy nie niszczy paznokci? Inne zastanawiają się nad tym, czy lakiery hybrydowe UV mogą uczulać. Mając na uwadze, że w sieci istnieje wiele różnych teorii, dziś postaramy się rozwiać te wątpliwości, udzielając rzetelnych informacji. 

Niszczy czy nie niszczy?

Decydując się na wykonanie stylizacji metodą lakierów hybrydowych, musisz wiedzieć, że mogą one, ale nie muszą niszczyć płyty paznokcia. Ważne w tym momencie jest to, jak będzie nałożony. Chcąc uniknąć zniszczenia płytki pamiętaj o tym, aby niezbyt mocno spiłować ją przed nałożeniem bazy. Co więcej, musisz również pamiętać o tym, żeby nie zrywać lakieru hybrydowego, a podczas jego usuwania używać acetonu. Dzięki temu ten odejdzie bez problemu, a Ty będziesz mogła cieszyć się nadal nieskazitelną płytką. Jeżeli jednak obawiasz się, że źle zdejmiesz lakier, wybierz się na ten zabieg do kosmetyczki. Pamiętaj również o tym, aby wybierać produkty sprawdzonych producentów, które mają odpowiednie składy. 

Hybryda a uczulenie

Decydując się na założenie lakieru hybrydowego, pamiętaj, aby sprawdzić, czy lakier Cię nie uczula. Zrób to szczególnie w momencie, kiedy cierpisz na inne alergie. Pamiętaj również o tym, że generalnie lakier hybrydowy nie uczula, jeśli jednak nałożysz go na skórę (zalejesz skórki), może dojść do niepotrzebnej reakcji uczuleniowej. Jeżeli jednak nałożysz preparat jedynie na paznokcie, nie powinno dojść do żadnej reakcji.

Zdarzyć się może, że zauważysz, iż na Twoich dłoniach w okolicy paznokci pojawią się bąble lub skóra zacznie Cię swędzić, szybko zdejmij lakier. Jeśli nie potrafisz zrobić tego samodzielnie, umów się na wizytę do kosmetyczki, która nie tylko zrobi to profesjonalnie, ale również podpowie Ci, jak pozbyć się dolegliwości. Dzięki szybkiej reakcji możesz uniknąć jeszcze większych problemów, jakie mogą pojawić się, jeśli hybryda pomimo dolegliwości zostanie na Twoich paznokciach.