Mówi się, że żelowe paznokcie to najtrwalsze paznokcie, jakie może mieć kobieta. Wiele pań boi się jednak, że pomimo dobrze wykonanego manicure, ich paznokcie połamią się w najmniej oczekiwanym momencie. Czy te obawy są uzasadnione? Czy wybierając żel do paznokci Victoria Vynn lub inny produkt wysokiej jakości jesteś narażona na uszkodzenie paznokcia — jego załamanie lub pęknięcie?
Pęknięcia się zdarzają
Choć każda kobieta wie, że lakier żelowy jest trwalszy, niż tradycyjne produkty, niestety nie może mieć pewności, że paznokcie nie połamią się jej w najmniej odpowiednim momencie. Aby uniknąć paniki, kiedy zauważysz, że paznokieć Ci się złamał lub po prostu pękł, noś zawsze przy sobie pilniczek, którym będziesz mogła doprowadzić płytkę do porządku. Dlaczego dochodzi do uszkodzenia paznokcia? Może to być spowodowane nie tylko złą aplikacją, ale także osłabioną płytką, jeśli stosujesz manicure żelowy dość długo i nie robisz sobie przerwy. Pamiętaj — przerwy od manicure hybrydowego są niezwykle ważne. Dzięki nim będziesz mogła odpowiednio zregenerować płytkę.
Jak usunąć żel z paznokci?
Jeżeli dojdzie do sytuacji, że paznokieć żelowy ulegnie uszkodzeniu, przez co będziesz zmuszona go zdjąć, pamiętaj o tym, aby usuwać warstwę żelu zgodnie ze sztuką. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia płytki. Kiedy dojdzie do uszkodzenia warstwy żelu — jej zadarcia lub złamania się paznokcia, nigdy, pod żadnym pozorem nie zdrapuj nałożonej warstwy. Decydując się na taki krok, możesz być bardziej niż pewna, że zniszczysz płytkę, a jej odbudowa będzie niezwykle trudna i długotrwała. Wybieraj zatem sprawdzone sposoby zdejmowania żelu, Jeśli robisz to w zaciszu domowym, stosuj się zawsze do odpowiednich instrukcji. Jeżeli jednak boisz się, że możesz coś zrobić źle, umów się na zdejmowanie żelu do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg przeprowadzi doświadczone manicurzystka. Jest to najlepsze i najbardziej odpowiedzialne zachowanie, jeśli chcesz zachować swoje paznokcie w jak najlepszej kondycji.