sty 312020

Żele do paznokci — zwróć uwagę co kupujesz

Żele do paznokci — zwróć uwagę co kupujesz

Manicure żelowy obok hybrydowego jest jednym z najpopularniejszych metod zdobienia paznokci. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ żel do paznokci ma wiele zalet, których nie posiadają tradycyjne lakiery. Choć zachwytów jest dużo, musisz pamiętać, że tylko dobrze wykonana stylizacja na produktach wysokiej jakości jest w stanie przynieść pożądany efekt. Co zatem musisz wiedzieć o lakierach żelowych, by mieć pewność, że w 100% spełnią Twoje oczekiwania i jednocześnie nie zniszczą płytki paznokcia? 

Wybieraj tylko żele bez szkodliwych składników

Każdy produkt, który dostępny jest na rynku wytwarzan jest z różnych surowców, przez co jest lepszej lub gorszej jakości. Nie inaczej jest również z żelami do paznokci. Okazuje się, że w sprzedaży można spotkać zarówno żele wysokiej jakości, w pełni bezpieczne dla kobiecych paznokci, jak również takie, które posiadają szkodliwe składniki. Te zazwyczaj są tańsze, niż produkty dobrej jakości. 

Musisz wiedzieć, że każdy żel może posiadać znikome ilości szkodliwych dla płyty paznokcia składników, ponieważ ciężko jest z nich całkowicie oczyścić produkty. Niemniej jednak dobrze, jeśli wybierasz te żele, które nie mają w swoim składzie toluenu, formaldehydu, czy ftalanu dibutylu. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że składniki te są nie tylko szkodliwe dla płytki paznokcia, ale również mogą powodować powstawanie nowotworów. 

Zwróć uwagę na wykonanie stylizacji

Nie ulega wątpliwości, że sposób wykonania manicure żelowego ma ogromne znaczenie nie tylko na efekt, ale również na trwałość. Żel już sam w sobie jest produktem znacznie trwalszym, niż tradycyjny lakier do paznokci, więc powinien z zasady dłużej trzymać się na płytce. Niestety okazuje się, że jego trwałość w dużej mierze zależy od poprawności jego nałożenia. Pamiętaj, aby przed jego nałożeniem dokładnie oczyścić paznokieć i dobrze go odtłuścić, a także osuszyć. Oznacza to, że zarówno na paznokciu, jak i w jego okolicy nie może znaleźć się ani woda, ani balsam, czy olejek. Tylko mając pewność, że paznokieć jest suchy, możesz nałożyć i dobrze utwardzić żel.