mar 212020

Czy każdy może pozwolić sobie na manicure hybrydowy?

Czy każdy może pozwolić sobie na manicure hybrydowy?

Kobiety chcą wyglądać zawsze imponująco. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich decyduje się na stylizację z użyciem lakierów hybrydowych. Te bowiem, jeśli są dobrze nałożone, dają nieskazitelny efekt, który utrzymuje się na paznokciach bardzo długo. Chciałabyś wykorzystać tego rodzaju stylizację? Zastanawiasz się, czy hybrydowy lakier do paznokci jest dla Ciebie? Czy niszczy paznokcie? I jak się go pozbyć, jeśli będzie już zbyt długo na płytce lub jeśli okaże się, że doszło do uczulenia (do którego może dojść w skrajnych przypadkach)?

Kto może pozwolić sobie na manicure hybrydowy?

Choć wiele osób stosuje manicure hybrydowy, musisz wiedzieć, że nie wszystkie panie mogą go stosować. Jeśli zatem masz na paznokciach zmiany grzybicze cienkie i wysuszone paznokcie, zaniechaj stosowania tego typu stylizacji. Niestety zastosowanie tego typu zdobienia, może nasilać problemy, z którymi borykałaś się, zanim zdobienie pojawiło się na Twoich dłoniach. Jeśli tak się stanie, powinnaś natychmiast usunąć manicure z dłoni. A jak to zrobić? Czy hybrydę zerwać, czy zastosować profesjonalne usunięcie?

Jak usunąć prawidłowo lakier hybrydowy?

Niektóre panie po założeniu lakieru hybrydowego, jeśli nie mogą pojawić się u kosmetyczki na zdjęcie stylizacji lub muszą to zrobić szybko ze względu na problemy chorobowe, często zrywają lakier. Niestety jest to najgorsze, co mogą zrobić. Absolutnie nie można tak usuwać lakieru hybrydowego! Nawet jeśli hybryda zacznie samodzielnie odchodzić i masz ochotę ją oderwać, nie rób tego pod żadnym pozorem. Pamiętaj, że lakier hybrydowy jest w pewien sposób wklejony w płytkę. Jeśli zatem zaczniesz go zrywać, możesz być pewna, że uszkodzisz wierzchnią warstwę paznokcia, a tego raczej chciałabyś uniknąć. Przez takie zachowanie doprowadzisz do tego, że płytka będzie cienka i łamliwa. Jeśli zatem chcesz zdjąć hybrydę, kup specjalne folie, które namacza się w acetonie i nakłada się na paznokcie. Po upływie czasu określonego przez producenta i zdjęciu folii lakier i baza odejdą wraz z nią bez problemu.