mar 052020

Czy manicure hybrydowy można nosić na paznokciach cały czas? Dlaczego lakier się nie trzyma?

Czy manicure hybrydowy można nosić na paznokciach cały czas? Dlaczego lakier się nie trzyma?

Niektóre panie, które noszą od wielu lat paznokcie hybrydowe, czasami zastanawiają się nad tym, czy dać odpocząć paznokciom czy nie. Dziś poszukamy odpowiedzi na to pytanie, a jednocześnie zastanowimy się, dlaczego kolorowe hybrydy nie trzymają się na paznokciach? Czy ma to związek z ich osłabieniem długotrwałą stylizacją, czy jednak powód leży zupełnie gdzie indziej?

Przerwa od manicure hybrydowego — robić czy nie?

Szukając informacji na temat tego, czy robić przerwę czy nie, można znaleźć różne informacje. Musisz jednak postawić na zdrowy rozsądek. Jeśli nie chcesz za bardzo zniszczyć, przesuszyć i sprawić, by paznokcie były cienkie, rób co jakiś czas przerwę od stylizacji lakierem hybrydowym. Decydując się na ten krok, skorzystaj z możliwości regeneracji płyty, stosując w tym celu odżywkę. Pamiętaj przy tym, aby w jej składzie nie pojawił się formaldehyd. Jeśli chcesz mieć ładne paznokcie, w przerwie pomiędzy jedną a drugą stylizacją lakierem hybrydowym wykonaj manicure japoński. Stosuje też olej rycynowy, który możesz dostać w każdej aptece, a który pomoże Ci dobrze odżywić płytkę paznokcia i skórę wokół niego. 

Hybryda się nie trzyma — dlaczego?

Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego stylizacja lakierem hybrydowym nie trzyma się na ich paznokciach i odpada po kilku dniach. Powodem tego może być oczywiście osłabiona płytka, jeśli lakier hybrydowy był nakładany na paznokcie regularnie przez długi czas. Jednak nie tylko dlatego możesz mieć problem z nietrzymającą się hybrydą. Okazuje się bowiem, że powodów może być wiele. Jednym z nich jest z pewnością przesuszona płytka stres, a także problemy hormonalne i stres. Jak zatem widać — nie istnieje jeden powód, który powoduje, że lakier hybrydowy nie trzyma się na paznokciach. 

Chcąc, aby hybryda trzymała się na na paznokciach, musisz także pamiętać o tym, aby prawidłowo nałożyć wszystkie warstwy na płytkę. Używaj także sprawdzonych produktów od uznanych producentów.