lut 132020

Manicure hybrydowy — błędy, których powinnaś się wystrzegać

Manicure hybrydowy — błędy, których powinnaś się wystrzegać

Manicure hybrydowy to jedna z najchętniej wybieranych stylizacji. Kobiety wykonują ją chętnie zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu. Jeśli chodzi o domową stylizację, niestety wiele pań popełnia sporo błędów, przez co niszczą sobie paznokcie. Dziś zatem chcemy opowiedzieć o najczęściej popełnianych błędach, dzięki czemu będziesz mogła ich uniknąć i poprawnie wykonać manicure hybrydowy. Pamiętaj, aby zawsze wybierać sprawdzone lakiery hybrydowe LED, bo to jest podstawa wykonania prawidłowego zdobienia.

Błędy w wykonaniu manicure

Jeśli dobrze wykonasz manicure hybrydowy, możesz mieć pewność, że po nałożeniu wszystkich warstw, ten będzie trzymał się idealnie przez długi czas. Jeżeli jednak będzie działo się z nim coś niedobrego, bądź pewna, że zrobiłaś coś nie tak. Jeśli chcesz uniknąć błędów, przeczytaj dalszą część artykułu. Dzięki temu nie zniechęcisz się do nakładania hybrydy. 

Pierwszym z błędów, które popełnia wiele początkujących stylistek, jest nakładanie grubej warstwy preparatów. Każda kobieta, która dopiero rozpoczyna przygodę z manicure hybrydowym, zazwyczaj popełnia ten błąd. Pamiętaj zatem, aby nakładać cienkie warstwy, szczególnie lakieru. Jeżeli nałożysz go za dużo, może dojść do tego, że pojawią się pęcherzyki lub odpryski. A jeśli o nakładanie chodzi — abyś nałożyła cienką warstwę na pędzelku musisz mieć minimalną ilość lakieru. Nie zostawiaj na nim dużej kropli lakieru, tak jak robiłaś to przy tradycyjnych lakierach. Jeżeli chodzi o hybrydę — musisz mieć minimalną ilość preparatu, wówczas możesz mieć pewność, że dobrze nałożysz lakier. Po zamoczeniu pędzelka w buteleczce otrzyj go dokładnie o ścianki. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru preparatu. Jeśli chcesz wiedzieć, czy ilość jest odpowiednia — spójrz na koniec pędzla — lakier nie powinien z niego spływać. 

Decydując się na samodzielne wykonanie stylizacji, musisz pamiętać o tym, aby dobrze przygotować płytkę paznokcia. Lakier bowiem nie będzie się dobrze trzymał, jeśli nie odtłuścisz dokładnie płyty i nie utwardzisz wszystkich warstw zgodnie z instrukcją producenta lampy.