mar 312020

Paznokcie hybrydowe — piękne i naturalne

Paznokcie hybrydowe — piękne i naturalne

Przyglądając się powstawaniu salonów kosmetycznych, nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dzięki tej stylizacji płytka wygląda pięknie, co więcej — są trwałe i jeśli zdobienie zostanie wykonane profesjonalnie — nie rozdwajają się i nie łamią, dzięki czemu możesz z powodzeniem zapuścić upragnione długie paznokcie. Co więcej — warto mieć też na uwadze, że stylizacja lakierem hybrydowym sprawia, że paznokci nie trzeba malować po kilka razy w ciągu tygodnia. Co warto wiedzieć o lakierze hybrydowym i tym sposobie stylizacji? Jak wykonać stylizację? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym i kolejnych wpisach. 

Jakie przybory są potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z manicure hybrydowym, z pewnością przyda Ci się zestaw startowy do manicure hybrydowego, w którym odnajdziesz najpotrzebniejsze produkty i akcesoria, pozwalające Ci pomalować paznokcie tak, jak tylko chcesz. Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielny zakup wszystkich potrzebnych rzeczy, pamiętaj o tym, aby nabyć:

  • lakier w ulubiony kolorze;
  • bazę i top;
  • cleaner (odtłuszczacz);
  • zmywacz do paznokci (na bazie acetonu);
  • pilniczki o różnej grubości;
  • bloczek polerski;
  • waciki bezpyłowe;
  • lampa UV do utwardzania lakieru.

Mając taki zestaw możesz mieć pewność, że wykonanie manicure hybrydowego nie będzie Ci sprawiało żadnego problemu. 

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Decydując się na wykonanie stylizacji lakierem hybrydowym, musisz znać odpowiedź na to pytanie. Istnieje wiele sprzecznych teorii, które mogą wprowadzić mętlik w Twojej głowie. Okazuje się, że hybryda może zniszczyć paznokcie, ale tylko wtedy, jeśli zostanie źle wykonana. Chodzi tutaj przede wszystkim o nadmierne spiłowanie paznokci przed nałożeniem preparatów. Jeżeli zadbasz o to, aby płytka była tylko delikatnie zmatowiona, a lakier pojawił się jedynie na Twoich paznokciach, a nie na skórkach, nie musisz się niczego obawiać.