lut 032020

Co musisz wiedzieć o manicure opartym na paznokciach żelowych?

Co musisz wiedzieć o manicure opartym na paznokciach żelowych?

Okres wakacji to ten czas, kiedy panie chcą wyglądać jeszcze bardziej seksownie i ponętnie niż dotychczas. Jest to także czas urlopów, co oznacza, że nie mają czasu na regularne wizyty u kosmetyczki, przez co potrzebują bardziej wytrzymałego manicure. Jednym ze sposobów jest wykonanie stylizacji na bazie żelu, która jest niezwykle trwała, jeśli zostanie dobrze zrobiona. Zanim jednak zdecydujesz się na manicure żelowy, dowiedz się o nim czegoś więcej. Zapytaj swojej kosmetyczki, jakie żele budujące stosuje, jak zamierza użyć ich podczas wykonywania usługi? Abyś wiedziała, o czym mówi i, czy wykona dla Ciebie poprawny manicure żelowy, zapoznaj się z tym, co mamy Ci do powiedzenia. 

Dlaczego paznokcie żelowe są tak popularne?

Przyglądając się najczęściej wybieranym metodom stylizacji paznokci, nie sposób nie zauważyć, że metoda żelowa, obok hybrydowej, jest obecnie najpopularniejsza. Dzięki dobrze wykonanemu zdobieniu możesz mieć eleganckie paznokcie — klasyczne lub we wzorki. Wszystko zależy od tego, na czym Ci zależy i na jaką okazję robisz stylizację. Możesz wybrać naturalne, bardziej stonowane kolory lub poszaleć ze zdobieniem neonowym lub bardziej awangardowym. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Pamiętaj, że tak wykonane zdobienie jest nie tylko estetyczne, ale również niezwykle trwałe. Dzięki temu możesz zapomnieć o malowaniu paznokci na kilka tygodni. Pamiętaj również że paznokcie żelowe są o wiele bardziej odporne na pękanie i matowienie, niż manicure hybrydowy. 

Jeżeli chcesz wykonać stylizację żelem w domu, musisz mieć na uwadze, że żel, podobnie jak lakier hybrydowy, utwardza się w lampie LED lub UV. Jeżeli dopiero kupujesz lampę, zwróć uwagę na to, że promieniowanie UV może mieć zły wpływ na Twoją skórą (może doprowadzić do szybszego starzenia, a także przebarwień), dlatego też wybieraj mniejsze zło, czyli lampę LED. Dzięki temu będziesz miała pewność, że nie wyrządzasz swojej skórze i paznokciom krzywdy.